خبرها

نتیجه نخستین دوره جایزه ابن‌سینا پژوهی

با تشکر از تمامی پژوهشگرانی که آثار خود را برای ما ارسال کردند، متاسفیم که به عرض برسانیم هیأت داوران هیچ رساله ای را شایسته دریافت این جایزه تشخیص نداد. اما خوشحالیم که اعلام کنیم دو رساله زیر شایسته تقدیر شناخته شدند: عنوان: جایگاه تجربه در روش شناسی علمی ابن سینا عنوان: خوانش دیدگاه ابن سینا درباره ضرورت قوانین طبیعت با نظر به ذات‌باوری معاصرگزارش اجمالی بیست وپنجمین دورۀ جایزۀ جهانی كتاب سال

در این دوره پس از گزینش اولیه از میان بیش از 2000 عنوان كتاب شناسایی شده با موضوعات مختلف مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی، 208 اثر در دو بخش مذکور توسط بیش از 70 داور ایرانی و خارجی مورد ارزیابی قرارگرفت و سرانجام از بین 22 اثر راه یافته به مرحله پایانی، با مشورت هیات علمی، 9 کتاب به عنوان آثار برگزیده این دوره معرفی گردید.


از برندگان جایزه جهانی کتاب سال در برلین تقدیر شد

در حاشیه کنفرانس بین المللی «هزاره مدسه مکتب شیعه» از تعدادی از برگزیدگان جایزه جهانی کتاب سال از جمله آقایان جوزف فان اس، دزموند دورکین مایستررنست، گرهارد باورینگ و ولفرام کلایس از ایران و اسلام‌شناسان برجسته تقدیر شد.
نخستین دوره جایزه ابن سینا پژوهی

دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و گروه مطالعات فلسفه اسلامی و قرون وسطی در پژوهشگاه دانشهای بنیادین نخستین دوره جایزه ابن‌سینا پژوهی را ویژه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی و رساله‌های سطح ۳ یا ۴ علوم حوزوی که در زمینه فلسفه و منطق ابن سینا و به زبان فارسی نگاشته شده باشد و از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ دفاع شده باشد برگزار می‌کند.


گزارش اجمالی و معرفی برگزیدگان بیست و چهارمین دوره جایزه جهانی

در این دوره پس از گزینش اولیه از میان بیش از 2500 عنوان كتاب شناسایی شده با موضوعات مختلف مطالعات اسلامی و مطالعات ایرانی، 179 اثر در دو بخش مذکور توسط بیش از 70 داور ایرانی و خارجی مورد ارزیابی قرارگرفت و سرانجام از بین 24 اثر راه یافته به مرحله پایانی، با مشورت هیات علمی، 10 کتاب به عنوان آثار برگزیده این دوره معرفی گردید.


همایش بین‌المللی «نقش منشی نولکشور در گسترش زبان و ادبیات فارسی در جهان» برگزار می‌شود

موسسه خانه کتاب با همکاری دانشگاه دهلی و رایزنی فرهنگی ایران در هند، همایش بین‌المللی «نقش منشی نولکشور در گسترش زبان و ادبیات فارسی در جهان» را اسفندماه سال جاری برگزار می‌کند.